قوانین و مقررات

 

کاربر گرامی

با سلام، ورود شما را به پایگاه اطلاع رسانی و سامانه ثبت سفارشی بیمه بات خوش آمد گفته و از حسن انتخاب شما صمیمانه سپاسگذاریم. در ابتدا لازم است جهت استفاده هرچه بهتر از بیمه بات ضوابط و قوانین پایگاه را مطالعه نموده و موافقت نمایید. همچنین لازم به ذکر است هرگونه تغییر در فرآیند های اجرائی و قوانین پایگاه از طریق صفحه اصلی اطلاع رسانی می گردد.

قوانین عمومی :

تمامی قوانین، روش های اجرائی و فرآیندهای اصلی ارائه خدمات بیمه بات مطابق اصول و قوانین نظام جمهوری اسلامی ایران و قوانین و آئین نامه های تجارت الکترونیک و حمایت از حقوق مصرف کننده می باشد و کلیه کاربران نیز ملزم به رعایت این قوانین می باشند. از این رو بیمه بات، تمامی تغییرات مربوط به روش های اجرائی، فرآیند های ارائه خدمات و فروش محصولات را به طور مداوم از طریق پایگاه بیمه بات به اطلاع کاربران خواهد رساند.

کاربر یا مشتری :

در تعریف کلی، کاربر به شخصی گفته می شود که با ورود به پایگاه، پس از ثبت نام و طی مراحل اقدام به ثبت سفارش در سامانه و دریافت خدمات می نماید. در بیمه بات نیز کاربر به فردی اطلاق می گردد که پس از مشاهده خدمات اقدام به ثبت سفارش می نماید.

عمده ترین سفارش های کاربران شامل بیمه خودرو، بیمه موتور سیکلت، بیمه مسئولیت و.. می باشد.

ارتباط بیمه بات با کاربران

تمامی کاربران جهت بهره‌مند شدن از خدمات بایستی در پایگاه با وارد کردن اطلاعات خود شامل : نام و نام خانوادگی، کد ملی، شماره تلفن همراه و ثابت، پست الکترونیک  (Email) اقدام به ثبت نام نمایند. در حال حاضر تائید تمامی سفارشات کاربران به صورت تلفنی انجام می گرددو ارسال فاکتور خرید نیز از طریق پست الکترونیک انجام می شود.

حریم شخصی :

بیمه بات، سر لوحه کار خود را رعایت اصول اخلاقی در ارائه خدمات با کیفیت بالا و بر اساس استانداردهای ملی و بین المللی می داند، لذا حفظ حریم و محرمانه ماندن کلیه اطلاعات کاربران اصلی ترین رسالت پایگاه اطلاع رسانی بیمه بات می باشد که بر این اساس، کارشناسان واحد فناوری اطلاعات از آخرین فناوری دنیا جهت امنیت اطلاعات کاربران استفاده می نمایند.

ثبت سفارش و پردازش اطلاعات :

در حال حاضر، ثبت سفارش صرفا برای کاربران شهر تهران امکان پذیر می باشد که به سرعت در دیگر نقاط استان ها نیز گسترش خواهد یافت. امکان ثبت سفارش جهت دریافت بیمه نامه به صورت 24 ساعته و در تمامی ایام هفته حتی در روزهای تعطیل از طرف بیمه بات امکان پذیر می باشد. در ابتدا درخواست ثبت شده از سوی کاربر توسط کارشناس مورد بررسی قرار می گیرد و نیاز کاربر به طور کامل بررسی و در صورت نیاز تماس تلفنی برقرار می گردد. کارشناس ارائه خدمات پس از تعیین نوع خدمات بر اساس درخواست ثبت شده در سامانهبیمه بات در صورتی که بین ساعت 8 صبح الی 18 باشند در همان روز ارائه خدمات خواهند داشت و در صورتی که ثبت سفارش بعد از 18 ساعت باشد، در اولین ساعات روز بعد از بررسی و ارائه خدمات انجام خواهد شد.

لغو خدمات و استرداد کالا :

چنانچه کاربری پس از ثبت سفارش و اعلام نیاز جهت دریافت خدمات مورد نظر خود در سامانه بیمه بات، درخواست لغو سفارش را داشته باشد، می تواند با انتخاب گزینه لغو سفارش خود طی مدت زمان 6 ساعت اقدام به این کار نماید.

 

مواردی که امکان لغو دریافت خدمات امکان پذیر می باشد:

1 – چنانچه ارائه خدمات از طرف شرکت و به صورت یک طرفه لغو گردد.

2 – چنانچه کاربر درخواست کننده خدمات بنا به علل شخصی قصد لغو خدمات را داشته باشند و شرکت ارائه خدمات را برنامه ریزی و ارسال کرده باشد، کل مبلغ پس از کسر 30% هزینه کل عودت می گردد.

3 – چنانچه شرکت، فرد ارائه دهنده خدمات درمانی را به محل ارسال کرده باشد و فرد در محل خدمت حضور بیابد، در صورت لغو درخواست کل هزینه از کاربر دریافت خواهد شد.

سیاست های ارزش گذاری خدمات :

سیاست های ارزش گذاری خدمات دربیمه بات در راستای تعرفی های موجود و مبتنی بر اقدام حقوق مصرف کنندگان می باشد. لازم به ذکر است مرجع نهایی قیمت گذاری تمامی خدماتبیمه بات می باشد و از این رو تمامی قیمت ها به صورت روزانه در پایگاه اطلاع رسانی شرکت ارائه خواهد شد.

نکات قابل توجه :

سامانه ثبت سفارش بیمه بات هیچ گونه مسئولیتی را در صورت خارج از دسترس بودن به علل اختلالات مخابراتی، اینترنتی و یا عوامل طبیعی و انسانی به عهده نمی گیرد.

تمامی قوانین، فرآیند های مطرح شده در پایگاه اطلاع رسانی بیمه بات در شرایط عادی قابل اجرا می باشد و در صورت بروز هر گونه حوادث غیر مترقبه، سامانه هیچ گونه مسئولیتی در قبال ثبت سفارش کاربران نخواهد داشت.

تمامی محتوای موجود در پایگاه اطلاع رسانی و سامانه ثبت شرکت خدمات بیمه بات : مطالب آموزشی، تصاویر، موارد قابل ذخیره سازی بخشی از اموال بیمه بات محسوب می شوند و حق استفاده و انتشار رسمی آنها در اختصاص این شرکت می باشد.

آیا سوالی دارید؟

با تیم پشتیبانی ما تماس بگیرید.

00213 123 45 67 89 info@bimebot.com